W naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci ubrały się w pomarańczowe stroje i uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, poszerzanie wiedzy na temat marchwi oraz doskonalenie umiejętności pracy w grupie. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych oraz plastycznych. Rozwiązywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych warzyw oraz wykonywały zadania matematyczne. Na koniec przedszkolaki degustowały surowe marchewki oraz surówkę z marchewką i jabłkiem. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie nasze przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte :)

ZOBACZ GALERIĘ

Dnia 23 września w naszym przedszkolu można było spotkać Panią Jesień, która przyniosła ze sobą koszyk pełen jesiennych darów. Dzieci zastanawiały się, co jest w koszyku. Odgadywały jesienne zagadki, rozpoznawały dary jesieni poprzez dotyk oraz segregowały je według rodzaju. Pani Jesień opowiadała dzieciom o sobie, bawiła się, uczyła, tańczyła i śpiewała razem z dziećmi.

ZOBACZ GALERIĘ

4 maja to Święto Wszystkich Strażaków. Dzień ten został poświęcony Strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia. Przedszkolaki w strojach galowych przywitały Strażaków wierszem i piosenką. Strażacy w strojach galowych i koszarowych opowiadali o swojej niebezpiecznej i ciężkiej pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz zaspokajały swoją ciekawość zadawaniem pytań, a Panowie Strażacy udzielali im wyczerpujących odpowiedzi. Bardzo emocjonującym momentem dla dzieci było oglądanie sprzętów znajdujących się w wozie strażackim. Na koniec spotkania przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z zaproszonymi gośćmi, a z ust niejednego chłopca padały słowa „Gdy będę duży, zostanę strażakiem!". Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

"Bez wody nie ma życia,
więc oszczędzajmy ją
póki jeszcze jest na to czas"

Dnia 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W naszej grupie dzieci również przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor, słuchali odgłosów jakie wydaje woda i sprawdzali jaką postać przyjmuje ta substancja. Poprzez różnorodne działania dowiedziały się: gdzie można spotkać wodę, jakie organizmy żyją w wodzie, komu i do czego jest potrzebna woda oraz jak ją oszczędzać.