Dnia 29 lutego braliśmy udział w warsztatach, na których tworzyliśmy swoje świece. Ale zanim przeszliśmy do pracy, poznaliśmy rodzaje świec, z czego składa się każda świeca. Poznaliśmy rodzaje wosków. Potem przeszliśmy do części praktycznej. Każdy zajął miejsce przy stanowisku. Umieścił knot,Nasypał kolorowego piasku oraz udekorował świecę dodatkami - jakimi tylko zapragnął. Następnie świece zostały zalane i już po 5 minutach były gotowe. Na koniec przedszkolaki otrzymały kolorowankę.

ZOBACZ GALERIĘ

26 lutego obchodziliśmy dość nietypowe święto - dzień dinozaura. Na początku obejrzeliśmy pokaźną kolekcję książek oraz figurek jakie przyniosły dzieci do przedszkola. Omówiliśmy rodzaje dinozaurów, ich wygląd - podobieństwa oraz różnice. W małych grupach układaliśmy puzzle - oczywiście z dinozaurami. Zamieniliśmy się w paleontologów - szukaliśmy szczątków dinozaurów. Tam gdzie żyły dinozaury,był również wulkany, więc wspólnie zrobiliśmy eksperyment - wybuchający wulkan. Radości było co niemiara. Na koniec Stworzyliśmy pracę plastyczną  - kolorowe dinozaury oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

ZOBACZ GALERIĘ

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce a w trakcie przerw zajadali się pączkami.