4 maja to Święto Wszystkich Strażaków. Dzień ten został poświęcony Strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia. Przedszkolaki w strojach galowych przywitały Strażaków wierszem i piosenką. Strażacy w strojach galowych i koszarowych opowiadali o swojej niebezpiecznej i ciężkiej pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały oraz zaspokajały swoją ciekawość zadawaniem pytań, a Panowie Strażacy udzielali im wyczerpujących odpowiedzi. Bardzo emocjonującym momentem dla dzieci było oglądanie sprzętów znajdujących się w wozie strażackim. Na koniec spotkania przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z zaproszonymi gośćmi, a z ust niejednego chłopca padały słowa „Gdy będę duży, zostanę strażakiem!". Spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.

ZOBACZ GALERIĘ