W ramach świętowania Barbórki do naszych przedszkolaków przybył zaproszony górnik, ubrany w galowy strój, którego przedszkolaki jak co roku powitały specjalnym programem artystycznym. Dzieci  zaprezentowały swoje umiejętności, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Po części artystycznej pan górnik podzielił się z dziećmi wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni oraz przypomniał im legendę o św. Barbarze i Skarbniku. Każdy przedszkolak w ramach podziękowań za miłe powitanie i występy otrzymał słodką niespodziankę. Dzieci również wręczyły panu górnikowi pamiątkowy prezent. Kultywowanie tradycji górniczych przybliża dzieciom trud pracy górnika. Dzięki takim spotkaniom, dzieci nie tylko pogłębiają swoją wiedzę, ale również uczą się szacunku dla trudu pracy wykonywanej w ramach różnych zawodów.

ZOBACZ GALERIĘ