Dnia 29 lutego braliśmy udział w warsztatach, na których tworzyliśmy swoje świece. Ale zanim przeszliśmy do pracy, poznaliśmy rodzaje świec, z czego składa się każda świeca. Poznaliśmy rodzaje wosków. Potem przeszliśmy do części praktycznej. Każdy zajął miejsce przy stanowisku. Umieścił knot,Nasypał kolorowego piasku oraz udekorował świecę dodatkami - jakimi tylko zapragnął. Następnie świece zostały zalane i już po 5 minutach były gotowe. Na koniec przedszkolaki otrzymały kolorowankę.

26 lutego obchodziliśmy dość nietypowe święto - dzień dinozaura. Na początku obejrzeliśmy pokaźną kolekcję książek oraz figurek jakie przyniosły dzieci do przedszkola. Omówiliśmy rodzaje dinozaurów, ich wygląd - podobieństwa oraz różnice. W małych grupach układaliśmy puzzle - oczywiście z dinozaurami. Zamieniliśmy się w paleontologów - szukaliśmy szczątków dinozaurów. Tam gdzie żyły dinozaury,był również wulkany, więc wspólnie zrobiliśmy eksperyment - wybuchający wulkan. Radości było co niemiara. Na koniec Stworzyliśmy pracę plastyczną  - kolorowe dinozaury oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek, filmów oraz za służby mundurowe. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki wszyscy z wielką ochotą rozpoczęli pląsy i tańce a w trakcie przerw zajadali się pączkami.

Kraków i krakowska legenda, wszystko to w formie zabawy i na wesoło. Pan Tomasz przybył do naszego przedszkola i przybliżył dzieciom Kraków i legendę o smoku wawelskim. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zajęciach. Król, Królowa, Księżniczki, Rycerze i Szewczyk Dratewka ratowali mieszkańców Krakowa przed groźnym zielonym smokiem i na szczęście im się to udało.

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować ludzi. W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością, bo dzieci uwielbiają dinozaury. Już od rana dzieci oglądały przyniesione przez siebie zabawki - dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądały i żyły dinozaury, jak się poruszały i jakie mogły wydawać dźwięki. Dowiedziały się też kim jest paleontolog i czym się zajmuje. Następnie uczestniczyły w szeregu dino -zabaw i eksperymentów.

11 stycznia 2024r odwiedził nas gość, który naszym delfinkom przybliżył legendę o smoku wawelskim. Opowiedział o Krakowie, o Zamku. Nasza sala zamieniła się w pałac, Król i Królowa siedzieli na swych tronach i czekali na czas aż dzielny rycerz pokona Smoka. Pojawił się Szewczyk Dratewka który swoim sprytem przechytrzył smoka. I jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze.  Na koniec zrobiliśmy parze królewskiej, ich pięknym córkom, rycerzom oraz Szewczykowi piękne pamiątkowe zdjęcie.