W dniu 14 października 2021 roku, w naszej szkole odbyła się Uroczystość Ślubowania Uczniów Klasy Pierwszej. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do uczniowskiego grona, zaprezentowali oni swoje umiejętności przed rodzicami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez uczniów. Po zakończonej części artystycznej w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor dokonała aktu symbolicznego pasowania. Tym samym pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Rybnej. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.