W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień, na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.

W środę, 9 listopada w Szkole Podstawowej w Rybnej odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Dnia Niepodległości. Uczniowie klasy VI, w programie muzyczno-poetyckim z wykorzystaniem pokazu multimedialnego, w przystępny i obrazowy sposób opowiedzieli o wydarzeniach poprzedzających dzień 11 listopada 1918 roku. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu uczestniczyła w tej szczególnej lekcji historii. Refleksję na temat istoty wolności wzbudziła zarówno recytowana poezja, jak i pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.

ZOBACZ GALERIĘ