W dniach 5 - 7 czerwca uczniowie klas 5a i 6a naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w trzydniowej wycieczce w Pieniny. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzili elektrownię wodną w Niedzicy oraz Zamek Czorsztyn i Zamek Niedzica. Dzieci świetnie się bawiły na zjeżdżalni grawitacyjnej Czorsztyn Ski i podczas przeprawy statkiem przez Jezioro Czorsztyńskie. Drugiego dnia nasi uczniowie mieli możliwość zachwycić się pięknem krajobrazu Pienin, podczas wędrówki przez Wąwóz Homole na najwyższy szczyt Pienin - Wysoką. Po wyczerpującej wspinaczce dzieci zjadły obiad w Schronisku pod Durbaszką. Podczas trzeciego dnia wycieczki dzieci wzięły udział w spływie przełomem Dunajca na flisackiej tratwie i odwiedziły wystawę przyrodniczą Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku, pijalnię wód mineralnych oraz skansen w Szczawnicy - prywatne Muzeum Jana Malinowskiego.

ZOBACZ GALERIĘ