W trakcie jednodniowego wypadu do stolicy 3 kwietnia 2024r., udało nam się w pełni zanurzyć w bogactwie jej dziedzictwa, zwiedzając takie ikoniczne miejsca jak Muzeum Narodowe, Stare Miasto i Pałac Kultury i Nauki. Muzeum Narodowe w Warszawie to prawdziwa skarbnica sztuki polskiej i światowej. Licząca ponad 800 tysięcy eksponatów kolekcja sprawia, że jest to jedno z największych muzeów w kraju. Od malarstwa po rzeźbę, od sztuki starożytnej po współczesną, muzeum oferuje niezapomniane doświadczenie dla wszystkich miłośników sztuki. To doskonała okazja, by poznać historię i rozwój sztuki na przestrzeni wieków. Dzięki wygranej w konkursie PGN naszej koleżanki Zosi mogliśmy uczestniczyć w ciekawych warsztatach.
Stare Miasto Warszawy, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to prawdziwa perełka architektury i historii. Zrekonstruowane po zniszczeniach wojennych, teraz zachwyca swoim urokiem, kamienicami, malowniczymi uliczkami i Rynek Starego Miasta. Nawet  biegnąc w deszczu jego ulicami, można było poczuć ducha minionych epok i docenić staranne odtworzenie tego historycznego obszaru.
Pałac Kultury i Nauki, symbol Warszawy, to niezaprzeczalny punkt orientacyjny w panoramie miasta. Zbudowany w stylu socrealistycznym, pałac stoi dumnie jako dar Stalina dla polskiego narodu. Z jego tarasu widokowego można podziwiać panoramę Warszawy, co sprawia, że jest to obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty.Podsumowując, zwiedzanie Warszawy to podróż przez historię, kulturę i sztukę.

26 marca 2024r. w hali sportowej Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach odbył się turniej siatkówki dziewcząt. W zawodach wzięło udział 9 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu krakowskiego. Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.

26 marca 2024r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Prorektorem ds. Kształcenia i Rozwoju Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej- dr hab. Robertem Stawarzem prof. UKEN.  Spotkanie dotyczyło  wpływu nowych technologii przekazu na rozwój mózgu nastolatków. Spotkanie  odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej "Pasjodzielnia", na której realizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi związanymi z naukami przyrodniczymi.

W piątek 22.03.2024 w Wołowicach odbył się 𝐗𝐗𝐈 𝐆𝐦𝐢𝐧𝐧𝐲 𝐊𝐨𝐧𝐤𝐮𝐫𝐬 𝐍𝐢𝐞𝐩𝐨𝐝𝐥𝐞𝐠ł𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐨𝐰𝐲 𝐩𝐭. ❞𝐊𝐫𝐲𝐳𝐲𝐬 𝐢 𝐨𝐝𝐛𝐮𝐝𝐨𝐰𝐚 𝐩𝐚𝐧́𝐬𝐭𝐰𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨 𝐰 𝐜𝐳𝐚𝐬𝐚𝐜𝐡 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐲𝐜𝐡 𝐏𝐢𝐚𝐬𝐭𝐨́𝐰❞.
Uczennica naszej szkoły Agata z klasy 7 zajęła III miejsce.

W dniu 21.03.2024r siatkarze z naszej szkoły ponownie pokazali się z bardzo dobrej strony, zajęli drugie miejsce w Rejonowych Zawodach w Piłce Siatkowej Chłopców. Niestety na zawody na szczeblu wojewódzkim awans wywalczyła drużyna ze szkoły podstawowej w Niepołomicach.