W czasie trwania akcji Odblaskowa Szkoła, odbył się cykl zajęć świetlicowych, dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Zajęcia przygotowali uczniowie klas 7 i 8 - członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza, a uczestniczyli w nich uczniowie klas 1 – 3 podczas pobytu na świetlicy. Wolontariusze pod opieką koordynatora wolontariatu - Pani Anny Kos przygotowali kolorowanki, krzyżówki, rebusy, zagadki, zorganizowali dla młodszych kolegów karaoke wykorzystując do tego piosenki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a także gry i zabawy zwiększające świadomość uczniów na temat zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wsparcia podczas prowadzenia zajęć udzielali wychowawcy świetlicy.