W dniach 2 - 4 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Kłodzka. Pierwszego dnia uczniowie mieli możliwość zachwycić się pięknem krajobrazu Gór Stołowych. Na początku dzieci odwiedziły Kaplicę Czaszek w Czermnej, a następnie podczas górskiej wędrówki miały możliwość zobaczyć Błędne Skały i Skalną Czaszkę, zdobyć dwa górskie szczyty - Narożnik i Szczeliniec oraz przenocować w górskim Schronisku Na Szczelińcu. Drugiego dnia nasi uczniowie wzięli udział w zwiedzaniu dawnej kopalni antracytu w Nowej Rudzie, Twierdzy w Srebrnej Górze oraz Twierdzy Ostróg. Późnym wieczorem dzieci uczestniczyły w nocnym zwiedzaniu Twierdzy Kłodzkiej. W każdym z tych miejsc uczniowie mogli przenieść się do czasów świetności zwiedzanych obiektów i doskonale poznać historię tych miejsc dzięki kostiumom, odgrywanym scenkom i możliwości interaktywnego zwiedzania. Podczas trzeciego dnia wycieczki dzieci zwiedziły Jaskinię Niedźwiedzią, dawną kopalnię złota w Złotym Stoku oraz Średniowieczną Osadę Górniczą.

ZOBACZ GALERIĘ