W dniu 20 czerwca w naszej szkole miało miejsce ważne dla społeczności szkolnej wydarzenie. Świętowaliśmy dzień naszej patronki – Świętej Królowej Jadwigi. Podczas uroczystości uczniowie z klas ósmych, którzy w obecnym roku szkolnych byli w składzie pocztu sztandarowego, przekazali sztandar swoim młodszym koleżankom i kolegom. Następnie kilka słów do zgromadzonych skierowali: pani dyrektor - Małgorzata Sadomska, pani prezes Ogólnopolskiej Rodziny Szkół Jadwiżańskich - Stanisława Buczek oraz pan przewodniczący Rady Gminy - Zbigniew Kędzierski.

Uczniowie klas 6 i 7b pod kierunkiem pani Marzeny Seweryn przygotowali na tą okazję krótki program artystyczny, podczas którego przybliżyli wszystkim postać Królowej Jadwigi. Oprawę muzyczną do wydarzenia przygotował szkolny chór.