5 czerwca 2024 r. nasza szkoła gościła znanego i cenionego pisarza dla dzieci i młodzieży Marcina Kozioła, autora popularnych książek, takich jak: „Skrzynia władcy piorunów”, „Wombat Maksymilian”,„Psyjaciele” i wiele innych. Marcin Kozioł nie tylko ciekawie opowiadał o swoich książkach ale i urozmaicił swoje wystąpienie multimedialnymi atrakcjami, przenosząc dzieci w inny świat.Prezentacja zrobiła olbrzymie wrażenie na publiczności. Po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po zakup książki wraz z autografem pisarza.

ZOBACZ GALERIĘ

W naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski, w którym udział wzięli chętni uczniowie z grup przedszkolnych. Jego celem było przede wszystkim kształtowanie postaw prozdrowotnych, a ponadto popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci oraz wspomaganie najmłodszych w rozwijaniu uzdolnień recytatorskich.

ZOBACZ GALERIĘ

20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji dzieci aktywnie włączyły się w działania,których celem było budzenie świadomości na temat pożyteczności pszczół oraz pomoc w ich przetrwaniu. Przedszkolaki dowiedziały się, jakie znaczenie ma praca pszczół dla świata przyrody,poznały etapy powstawania miodu i cykl życia pszczoły. Po zabawach dydaktycznych i ruchowych odbyła się degustacja miodów.