11 stycznia 2024r odwiedził nas gość, który naszym delfinkom przybliżył legendę o smoku wawelskim. Opowiedział o Krakowie, o Zamku. Nasza sala zamieniła się w pałac, Król i Królowa siedzieli na swych tronach i czekali na czas aż dzielny rycerz pokona Smoka. Pojawił się Szewczyk Dratewka który swoim sprytem przechytrzył smoka. I jak to w bajkach bywa, wszystko skończyło się dobrze.  Na koniec zrobiliśmy parze królewskiej, ich pięknym córkom, rycerzom oraz Szewczykowi piękne pamiątkowe zdjęcie.

ZOBACZ GALERIĘ

19 grudnia 2023r w naszym przedszkolu unosił się zapach świąt, a to za sprawą wspólnego pieczenie pierniczków. Przygotowaliśmy ciasto, potem je wałkowaliśmy. Foremkami wycinaliśmy różne wzory które lądowały w piekarniku na kilka minut aby po wystygnięciu móc je pięknie udekorować.

ZOBACZ GALERIĘ

24.11 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przybył do przedszkola ze swoim ukochanym pluszakiem. Dzieci układały misiowe puzzle, wymieniły najpopularniejsze bajkowe misie. Rozwiązywały zagadki, oraz grały w memory. Nie zabrało i ukochanej zabawy w starego niedźwiedzia oraz misiowej gimnastyki. Dzieci posłuchały piosenki o Misiu Uszatku, a na koniec same wykonały pracę plastyczną.