22 kwietnia uroczyście świętowaliśmy Dzień Ziemi. Przedszkolaki w piosence i wierszykach przypominały jak dbać o Naszą Zieloną Planetę. Dzieci w grupach prezentowały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci, oszczędzania prądu i wody. Na wystawie można było podziwiać prace plastyczne, instrumenty, organizery oraz ramki na zdjęcia wykonane z recyklingu.

Przedszkolaki uczciły ten dzień przychodząc do przedszkola ubrane na czarno- biało, wraz z maskotką przedstawiającą tego bambusowego niedźwiadka. Dzieci podczas zajęć miały okazję poznać środowisko naturalne, tryb życia, sposób odżywiania tego niezwykłego zwierzęcia. Przedszkolaki naśladując pandę w zabawach ruchowych, oraz wykonując prace plastyczne różnymi technikami, wyraziły swoją sympatię do zwierzęcia. Wzbogaciły swoją wiedzę o nowe informacje i ciekawostki z życia swojego ulubieńca.

Zajęcia w bibliotece mają zachęcić dzieci do częstego korzystania z książek, oglądania ich i czytania. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady wypożyczania książek i jak należy o nie dbać, czym się różni księgarnia od biblioteki, a także etapy powstawania książek. Pani bibliotekarka prezentowała różne rodzaje książek, które można wypożyczać. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach tworzenia zakładki do książki

21 marca przedszkolaki uczestniczyły w uroczystości Żegnaj Zimo – Witaj Wiosno”Od dłuższego czasu z niecierpliwością czekaliśmy na ciepłe promyki słońca oraz wszechobecną zieleń. Dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę wierszykami, piosenkami oraz tańcem. W grupach tworzyły piękne plakaty związane z Wiosną. Po krótkiej prezentacji swoich prac wyruszyliśmy na spacer Witając nową porę roku

Dnia 29 lutego braliśmy udział w warsztatach, na których tworzyliśmy swoje świece. Ale zanim przeszliśmy do pracy, poznaliśmy rodzaje świec, z czego składa się każda świeca. Poznaliśmy rodzaje wosków. Potem przeszliśmy do części praktycznej. Każdy zajął miejsce przy stanowisku. Umieścił knot,Nasypał kolorowego piasku oraz udekorował świecę dodatkami - jakimi tylko zapragnął. Następnie świece zostały zalane i już po 5 minutach były gotowe. Na koniec przedszkolaki otrzymały kolorowankę.

26 lutego obchodziliśmy dość nietypowe święto - dzień dinozaura. Na początku obejrzeliśmy pokaźną kolekcję książek oraz figurek jakie przyniosły dzieci do przedszkola. Omówiliśmy rodzaje dinozaurów, ich wygląd - podobieństwa oraz różnice. W małych grupach układaliśmy puzzle - oczywiście z dinozaurami. Zamieniliśmy się w paleontologów - szukaliśmy szczątków dinozaurów. Tam gdzie żyły dinozaury,był również wulkany, więc wspólnie zrobiliśmy eksperyment - wybuchający wulkan. Radości było co niemiara. Na koniec Stworzyliśmy pracę plastyczną  - kolorowe dinozaury oraz zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.